Fotogalerie

pro více fotek klikni na fotku nebo nadpis

rok 2016

 

Klubová výstava Knížecí Rybník 14.5.2016

I s Argem jsme se předvedli na klubové výstavě. Jelikož se vystavovala i Bekky, musels s ním jít Zdeněk. Paní rozhodčí usoudila, ža je Argo tlustý, dala mu známku VD. Ukázalo se to i v posudku.

 
 

Setkání CHS Amijon Star 

Letos uspořádal Mirek Pospíšil setkání CHS Amijon Star. Opět v krásném prostředí pod Ještědem. Pozvání jsme s radostí přijali. Sešli se štěňata s páníčkama z vrhu A, B, C, D. Sraz byl v pátek. Poseděli jsme a každý o svém mazlíčkovi řekl pár slov. V sobotu byla společná procházka a po obědě následoval Sranda závod. Bylo nádherné počasí a tak se vše vydařilo. Jako vždy na akcích konaných Mirkem byla pohoda. Určitě se budeme těšit na další jeho akce.
 
 

rok 2015

 

Mez. výstava DUO CACIB Praha

31.10.2015   a   1.11.2015

Třída šampionů je pro Argouška zakletá. Opět s námi nastoupili dva blonďáci a to je jasné, jak dopadneme. První den byl Argo ohodnocen známkou V3. Druhý den v něděli se dařilo víc. Zasloužil si hodnocení V2, res.CAC. Bylo to poslední vystoupení v Národních a Mezinárodních výstavách ve třidě šampionů. V květnu vyjedeme na klubovku a pak v létě již do třidy veteránů.
 

Krajská výstava Litoměřice 3.10.2015

Do posledního dne uzávěrky jsem čekala, zda se někdo přihlásí na výstavu do Litoměřic. Sledovala jsem statistiku a Bekky tam byla stále sama. Tak jsem přihlásila i Arga. Je sice již starý mazák, ale máme to kousek a stejně jsme tam jeli. Uzávěrku prodloužili a tak se přihlásily ještě dvě fenky. Účast byla tentokrát opravdu mizerná. Argo získal k pěknému posudku " Krajského vítěze " 
 

Polská národní výstava psů Zielona Góra 19.9.2015

Vyjeli jsme na další výstavu do Polska - Zielona Góra. Potřebovali jsme získat poslední CWC a to se podařilo. Polský rozhodčí Aleksander Waszkowski dal Argovi ve třídě vítězů známku V1, CWC. Tím jsme splnili podmínky pro udělení titulu 
                                              " Šampion Polska "

Česká národní výstava psů Mladá Boleslav 19.7.2015

Zúčastnili jsme se další výstavy. Argo ve třídě vítězů dostal od pana Kukli pěkné hodnocení : 7letý pes, spr. formátu, dobrá síla kostry, pěkná hlava, hřbet, záď i hrudník, spr.  posun obou párů končetin, spr.struktura srsti, jakož i rozložení znaků, výborně předveden.  Známka V3
 

DUO CACIB Brno 7.-8.2.2015

Naše první výstavy byly v Brně. Využili jsme nabídky a jeli s Martinou a Jolkou. Byl to pro nás zároveň i výlet. Cesta byla napínavá. V půlce se rozbilo auto a tak jsme jeli po dálnice 60. Druhý den ráno při odjezdu na výstaviště byla v autě zamrzlá nafta a tak nastal další problém, jak se dostat na výstaviště. Ale místní byli ochotní a dovezli nás. Na zpáteční cestě jsme zkusili šalinu. Bylo nádherně a tak jsme odpoledne ( to už se auto umoudřilo) vyjeli i s hafanama na hrad Špilberk. No nádhera. Druhý den na výstavišti proběhlo všechno v pohodě. Ale zpátěční cesta , to byl zase horor. Na Vysočině nebylo vidět na krok. Potkali jsme i bouračky. Ale naštěstí jsme dojeli bez šrámů. Martina V. je opravdu dobrá řidička. No jak jsme vlastně dopadli? V sobotu - třída šampionů - V3 a v neděli V2, res.CAC

 

rok 2014 

 

Zkouška IPO- VO  17.11.2014  ZKO Studánka

Přihlásili jsme se na naši poslední letošní zkoušku. Chtěli jsme konečně zdolat zkoušku IPO-VO (již dvakrát jsme neuspěli). Tentokrát jsme vyrazili s tím, že ji uděláme. Také se povedlo. Bylo docela pěkné počasí. Pan rozhodčí V.Babička ohodnotil Arga na stopě známkou 100 bodů, s tím, že není co vytknout. Měla jsem ohromnou radost. Nastoupili jsme na poslušnost. Vše šlo dobře, až na aport, který se postavil a Argo mi ho donesl až na druhý pokus, tak jsme přišli o 10 bodů. Naše nejslabší disciplína - OBRANY potvrdila, že na víc nemáme. Ale s výsledkem jsem spokojená. Moc lidí nám pomohlo, všem děkuji.
 
 
 

Mezinárodní výstava psů Praha 2.11.2014

Naše letošní poslední výstava. Nastoupili jsme opět do třídy šampionů. Paní rozhodčí Juhász Istvánné z Maďarska posoudila Arga známkou V3. 
 
 

Mezinárodní výstava psů Praha 1.11.2014

Na výstavě panovala celý den přátelská pohoda. Paní rozhodčí Kerschner Sabine z Rakouska byla velice milá a ke psům se chovala moc pěkně. Hodnotila podrobně. Nastoupili jsme do třídy šampionů. Argo dostal velice dobrý posudek a byl ohodnocen známkou V2, res. CAC 
 
 
 

Výcvikový víkend s Pepou Reisingrem

Studánka   26.-28.9.2014

Přijali jsme s Argem pozvání a zúčastnili se soustředění s Pepou Reisingrem. Výcvik se konal ve Varnsdofru, ve St.Křečanech a v Brtníkách. Moc jsem Arga nezatěžovala, ale i tak jsme si pěkně zatrénovali. Chci poděkovat Kájině a Pepovi. Sešla se dobrá patra. Počasí se vydařilo a tak i celý víkend.
 
 
 

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 31.8.2014

Na této výstavě jsme s Argem poprvé nastoupili do třídy šampionů. Rozhodčí L. Kukla Arga ohodnotil známkou V2, res. CAC. Běhali jsme i o res.CACIB
 

 

 

Národní výstava psů Mladá Boleslav 20.7.2014

Vyjeli jsme s Argem na další výstavu, tentokrát na Národní do Mladé Boleslavi. Bylo úmorné vedro, ale díky paní rozhodčí J.Svobodové šlo hodnocení pěkně rychle a tak psi ani páníčci moc netrpěli. Argo nastoupil ( takticky ) do třídy pracovní. Získal známku V1, CAC.
 

LVT Tyra   5.-12.7.2014

Letošní tábor jsme pojali opravdu rekreačně. Arga jsem moc nezatěžovala a tak byl čas i na výlety. Ale přeci jen byl pro nás tento týden úspěšný. V neděli 6.7.2014 na výstavě v Polsku byl ohodnocen Argo známku V1, CWC. V úterý 8.7.2014 se konaly zkoušky IPO a Argo složil  FPr 2 se známkou VD. Ve středu pršelo a tak jsme vyjeli do Ostravy na Slezskoostravský hrad. Čtvrtek patřil návštěvě ZOO v Ostravě. Ale výcviku jsme se také věnovali. Stopám s Mirkem Pospíšilem a obranám s Lukášem Krausem a Honzou Ságnerem ( Honza se Argovi moc zamlouval a choval se tak, jako by na něj kousal už delší dobu). Týden byl pohodovej. Všem moc děkujeme.
 

40. Beskydská výstava psů Polsko Bielsko-Biala 6.7.2014

Využili jsme toho, že nás Anička Brázdová upozornila na výstavu v Polsku, která se konala v termínu LVT v Tyře a přihlásili se. Díky Aničče jsme měli ulehčenou práci okolo placení. Musím jí i poděkovat za vyřízení zařazení Arga do správné třídy. Prostě Poláci měli trochu zmatky. Jela nás celá parta, z deseti přihlášených psů bylo šest z našeho tábora. Argo nastoupil v pracovní třídě. Rozhodčí Waldemar Mrowiec Arga posoudil známkou V1, CWC
 
 

Klubová výstava hovawartů - Knížecí rybník u Tábora 17.5.2014

V sobotu 17.5.2014 se konala Klubová výstava hovawartů - Knížecí rybník u Tábora. Této výstavy se účastníme každý rok. Letos bylo asi to nejhorší počasí od začátku roku. Před posuzováním psů se vyhodnotila soutěž " O nejlepšího pracovního hovawarta za rok 2013 ". Podělili jsme se o 9. a 10. místo s naším známým Alfrédem ze Světlovských luk. Do vyhodnocení se doslali tři odchovanci Amijon Star a jejich nejlepší mamka Cindy von Philippsdorf, která byla na prvním místě. Pak následovalo hodnocení psů. Arga posuzoval rozhodčí René Oppliger ze Švýcarska. Všechny psy podrobně prohlédl. Posudek jsme dostali dlouhlý a pěkný. Po přestávce následovaly soutěže a dekorování vítězů. Argo získal v pracovní třídě ve velké konkurenci známku V4. Letos jsme využili " svodu plemeníků " aby se Argo předvedl. Jen byla škoda, že svod se konal až pozdě odpoledne a polovina lidí již odjela. S výsledky jsem moc spokojená.
 
 

Výcvikový víkend pod vedením Mirka Pospíšila

pod Ještědem 18. - 20.4.2014

Opět jsme využili dalšího výcvikového víkenedu tentokrát zaměřený na stopy, kam nás pozval Mirek Pospíšil. Stopy musíme stále trénovat a tak jsme vyjeli. Počasí bylo tentokrát opravdu krásné. V pátek Mirek vysvětlil teorii pachových prací a v sobotu ráno byla první stopička. Odpoledne druhá. Večer nás čekala volná zábava, soutěže a tombola. Výtěžek byl věnovám " Toulavým tlapkám ". V neděli jsme se probudili do slunečního dne a vyrazili na další stopu. Po obědě Mirek zařídil figuranta Ondru Novotníčka a tak jsme toho také využili a zakousali si. Víkend byl jako vždy SUPER. VŠEM MOC DĚKUJEME.

 

Výcvikový víkend - Volenice 21.-23.3.2014

O víkendu 21.-23.3.2014 jsme vyjeli na naši první letošní větší akci, na výcvikový víkend ve Volenicích, kam nás pozvala Anička Brázdová. Protože se připravujeme na zkoušku IPO1, tak jsme byli rádi, že jsme mohli aktivně potrénovat. V sobotu i v neděli ráno výcvik začal stopou s Mirkem Pospíšilem. Pak následoval nácvik obran a poslušnosti s Lukášem Krausem. Všem moc děkujeme.

 

rok 2013

Zkoušky UPR 2 - Císařský u Šluknova 10.11.2013

Protože jsme v letošním roce výcviku věnovali opravdu hodně času i sil, přihlásili jsme se na další zkoušku UPR 2. Zkoušky se konaly v Císařským u Šluknova, kam jsme vyrazili již v sobotu. Potřebovali jsme potrénovat v novém prostředí. Poznali jsme spoustu nových lidiček, se kterými jsme večer poseděli. V neděli bylo opět hrozné počasí. Naše zkouška byla poslední v pořadí.  Argo pracoval dobře a všechny cviky splnil. Rozhodčí J.Kolář nás ohodnotil 87. body a při hodnocení přidal i pochvalu.

 

Zkoušky ZPU 2 - Česká Kamenice 3.11.2013

Na jaře letošního roku jsme velmi dobře splnili zkoušku ZPU 1 a tak jsme se dále připravovali na další. Měli jsme štěstí na dobré zázemí v České Kamenici, kam jsme jezdili trénovat. Musím tímto všem, se kterými jsme trénovali moc poděkovat, hlavně Honzovi Marešovi. Počasí bylo sice hrozné, od rána pršelo. To vyhovovalo Argovi na stopě a tak si vyčuchal 95 bodů. Na poslušnosti to bylo horší, protože se mu nechtělo do mokra moc lehat a tak dostal 84 bodů. Na obraně mě potěšil a vybojoval 80 bodů.

 

Výcvikový víkend s Lailou a Julenem 

4.10. - 6.10.2013  -  RS Červená Stráň a Tuchlovice

Poprvé jsme vyrazili na víkend s Lailou a Julenem. Byl zaměřený na nácvik poslušnosti, obrany i stop. Ubytování jsme měli v RS Červená Stráň Mšec. Při příjezdu na místo jsme byli celkem v šoku. Opravdu nedoporučujeme. Na výcvik jsme jezdili na cvičák do Tuchlovic, kde nám umožnili trénovat v sobotu i v neděli. To už bylo fajn. Nasbírali jsme s Argem opět nové zkušenosti. Díky za ně. 

 

Výcvikový víkend s Mirkem Pospíšilem 

20.9. - 22.9.2013  -   Hoření Paseky

Ani tentokrát jsme nevynechali účast na výcvikovém víkendu zaměřeném na nácvik stop v krásném prostředí pod Ještědem. Opět nás vedl Mirek Pospíšil. Poznali jsme nové lidičky. Na programu byla soutěž psů, ale i pejskařů a tak o smích a zábavu nebyla nouze. Výkon Arga na stopách  byl dobrý. Sokojenost se zábavou, se stopama, s ubytováním, prostě se vším. Všem moc děkujeme.

 

Závody - Duchcovský viadukt - 31.8.2013

Zúčastnili jsme se našeho letošního prvního závodu v Duchcově. Na soupisce bylo 50 účastníků. V naší kategorii ZM 10 psů. Závod se nám nepovedl. Poslušnost byla pěkná, ale místo aportu si šel Argo raději nazobat granulky, které na ploše zůstaly. První malér. A druhý, opět obrana. Máme co opravovat. Zkončili jsme na 8.místě.

 

Česká národní výstava Mladá Boleslav - 25.8.2013

Paní rozhodčí Jana Svobodová ohodnotila Arga známkou V1,  CAC

 

LVT Tyra - 17.-24.2013

To byl pro nás letos druhý výcvikový tábor. Počasí nám přálo. Stopy byly opět s Mirkem P., obrany s Lukášem K. a Honzou B. S Argem jsme úspěšně složili zkoušku UPr 1, z čeho mám velkou radost. Zúčastnili jsme se i sranda závodu a zkončili mezi chlapama na krásném 6.místě. Byl to opět super týden se spoustou zábavy, dobrého jídla, cvičení , ale i výletů.

LVT Švábov - 13.-20.7.2013

I letošní rok pořádal Hovawart klub LVT ve Švábově zaměřený na výchovu, výcvik, svody, bonitaci a výstavy. Poprvé jsme se ho s Argem zúčastnili. Snažili jsme se poctivě trénovat obrany pod vedením Lukáše Krause, stopy s Mirkem Pospíšilem a s poslušností nám radila Hanka Jemelková. Všem moc děkujeme. Nechyběl ani Sranda závod. Celý týden bylo nádherné počasí a tak jsme vyjížděli i na výlety. 

 

Sranda závod v maskách - Cvikov - 8.6.2013

Každý rok pořádá ZKO Cvikov zábavný SRANDA ZÁVOD. Opět jsme se ho s Argem zúčastnili. Tentokrát byl v maskách. Počasí bylo příjemné, užili jsme si hodně zábavy. Podařilo se nám vybojovat 1.MÍSTO. Všem moc děkujeme za pěkné odpoledne.

 

Mezinárodní výstava Litoměřice - 26.5.2013

V neděli 26.5.2013 jsme vyjeli s Argem na výstavu do Litoměřic. Počasí nám nepřálo, od rána pršelo. Určili nám venkovní kruh, ale vzhledem k počasí byl přestěhován do malé haly, kde jsme se všichni mačkali. Posuzování začalo a nás hned překvapilo, že paní rozhodčí sedí na židli a tak i hodnotí a prohlíží psy. Nastoupili jsme v pracovní třídě. Paní rozhodčí L.Ubrová ohodnotila Arga známkou VÝBORNÁ 1, CAC.

 

Speciální výstava hovawartů - Knížecí Rybník - 18.5.2013

I letos jsme se přihlásili na klubovou výstavu hovawartů. Ráno pršelo a tak nás hned napadlo, že počasí na Knížecím Rybníku opět nezklame. Ale hned jak jsme dorazili na místo bylo příjemně. Po zahájení následovalo vyhlášení nejúspěšnějšího hovawarta za rok 2012. Na popud Mirka Pospíšila jsme se také přihlásili a Argo zkončil na 15.místě. Pak začalo hodnocení krásy. Nás hodnotila rozhodčí B.Feix z Německa. Nastoupili jsme v pracovní třídě, kde byla opravdu silná konkurence. Argo získal známku VD4, paní rozhodčí usoudila, že má krátký ocas. Ale jinak napsala pěkné hodnocení.

 

Mezinárodní výstava psů Praha - 5.5.2013 

Naše druhá výstava byla pro nás úspěšná. Pan rozhodčí Langheim Gisbert z Německa ohodnotil Arga známkou - VÝBORNÁ 1, CAC. Dostali jsme také moc pěkný posudek.

 

4. Mezinárodní výstava Drážďany - 28.4.2013

V neděli 28.4.2013 nás čekala letošní první výstava a to v Drážďanech. Letos již vystavujeme v pracovní třídě. Paní rozhodčí B.Wuchert z Německa se líbili mohutnější psi a tak nás ohodnotila známkou  - V2, Res.CAC, Res.Anw.Dt.Ch.VDH

 

Zkoušky ZPU1 - Lovosice 27.4.2013

V sobotu 27.4.2013 jsme se rozjeli do Lovosic na zkoušky. My si vybrali ZPU1. Počasí nám přálo, bylo zataženo a příjemně chladno. Po nástupu jsme odjeli na stopy. Ty se nám moc nepovedly, druhý úsek šel Argo proti větru, tak šel s hlavou hanoře, ale největší podíl měla moje nervozita. Pak následovala poslušnost. S tou jsem byla spokojená, Argo cvičil pěkně. Pan rozhodčí J.Plšek nás nakonec ohodnotil známkou - VELMI DOBŘE. Teď se musíme připravovat na další, pro nás již náročnější zkoušky.

 

Stopařský seminář pod Ještědem 19.4.-21.4.2013

Již po čtvrté jsme se zúčastnili stopařského semináře pod vedením Mirka Pospíšila. Seznámili jsme se s teorií pachových prací a další den následovalo vypracování stop. Nejrve jsme našlapali čtvereček, ten jde Argovi opravdu dobře. Pák následovala krátká stopa. Po obědě a oddychu jsme šli na druhou stopičku, která byla opravdu pěkná. Večer se rozebralo, jak to pejskům šlo. V neděli jsme šli na další stopu, ta se nám moc nepovedla. Máme opravdu před sebou ještě hodně práce. Počasí nám celkem přálo. Poznali jsme nové lidičky. Zábava byla opravdu dobrá. Ubytování a strava v Penzionu Horka  v Podještědí opět na jedničku.

 

Obranářský seminář s Lukášem Krausem - Cvikov 17.3.2013

Naše první akce v tomto roce - měli jsme možnost zúčastnit se Obranářského semináře, který vedl Lukáš Kraus. Nejprve nás Lukáš seznámil s teorií sportovní obrany. Pak následoval trénink. Argouš byl dobře naladěn a tak jsme si opravdu pěkně zakousali. Počasí nám přálo, nálada byla pohodová ( tak jako i jindy ve Cvikově ), jídlo OK. Všem moc děkujeme za pěkný den.

 

Trénink 14.3.2013

 

Cvikov - trénink - 9.3.2013

Zajeli jsme si zatrénovat do Cvikova.

 

rok 2012

 

Trénink - obrany s Lukášem Krausem, 13.1.2012

 

3.Vánoční závod a sranda závod Praha- Letňany 15.12.2012

Přijali  jsme pozvání a zúčastnili se  Vánočního závodu v  Praze  -  Letňanech. Přihlásili jsme se s  Argem do kategorie  ZM. Od ráda bylo náledí a dost pršelo. Nejprve byla poslušnost a  pro nás krásných 46 bodů a zatím první místo.  Pak následovala obrana a velice rychle jsme vypadli.Tak nám zbylo celkové 8. místo. Další poučení.  Zúčastnila jsem se s Argem i  Sranda závodu. Účast byla veliká, zábava také.  Akce se vydařila. Opět se potvrdilo,  že pejskaři jsou příjemní lidé. Děkujeme  Aničce Brázdové a všem, kdo se na této akci podíleli a připravili pro všechny příjemný den.

 

Mezinárodní výstava Praha - Letňany, 3. a 4.11.2012

 

Novoborský pohár - závody ZZO, 1.9.2012

Opět jsem s Argem pokusili štěstí a přihlásili se na další závody, tentokrát do Nového Boru na Novoborský pohár,  v kategorii ZZO. Obsadili jsme třetí místo. Soupeřili jsme s Pavlou ze Cvikova. Potkali jsme spoustu známých lidiček.

 

Duchcovský viadukt - závody ZZO, 25.8.2012

Zúčastnili jsme se s Argem závodů v Duchcově, v kategorii ZZO. Bylo pěkné počasí a tak se dlouhý den dal vydržet. Závod se nám moc nevyvedl, ale i tak jsme zkončili na druhém místě.

 

LVT Tyra 11.-18.8.2012

Ve dnech 11.-18.8.2012 jsme se s Argem zúčastnili výcvikového tábora v Tyře u Třince.  Procvičovali jsme stopy s Mirkem Pospíšilem,  poslušnost a obrany s Lukášem Krausem.  Ubytování bylo dobré,  jídlo ještě lepší.  Jen to počasí  asi vyhovovalo víc pejskům. Udělali jsme si i výlet do nedalekého Polska, do města Wisla,  kde je v hotelu Golebiewski velký vodní park. Jako vždy se sešla dobrá parta lidí, bylo stále o čem povídat. Týden utekl hodně rychle. A co jsme si z tábora odnesli? Máme před sebou s Argem ještě hodně práce. 

 

 

Národní výstava Mladá Boleslav 15.7.2012

 

LVT Dvůr Králové - 4. - 8.7.2012

I letos jsme se zúčastnili s Argem letního výcvikového tábora ve Dvoře Králové.   Jen nás mrzelo, že jsem nemohli být na táboře celý týden. Sešla se opravdu dobrá parta, byla pohodička. Počasí - nádherné teplíčko. Jen jedna bouřka nás pěkně potrápila a vylekala.  Následky řádění -  rozbité auto a zničené stany. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo. Ráno jsme trénovali poslušnost se Zuzkou Smrčkovou. Některé cviky nám ještě nejdou. Pak jsme měli volno, obídek (musím pochválit ) a lenošení. Odpoledne následovaly obrany s Tomášem Urbanem. Chci Zuzce i Tomášovi moc poděkovat. Navštívili jsme i místní Staročeskou krčmu, kde je krásné prostření a dobře vaří. O zábavu nebyla nouze.


 

Závody ZZO Duchcov 19.5.2012

V sobotu 19.5.2012 jsme s Argem vyjeli na naše první závody ZZO do Duchcova. Počasí  bylo nádherné,  Argo i já  jsme byli v pohodě a  hlavně nás doprovázelo spoustu lidiček z Děčína, kteří nám fandili a přáli úspěch. Závod se nám vyvedl a za výkon  jsme dostali 57 bodů.  3 body jsme ztratili pouze na aportu. ( Budeme trénovat koncovku). Nakonec jsme s Pavlou od nás ze ZKO Děčín losovaly o 2. a 3. místo. Já si vylosovala to třetí.  Spokojenost je,  pochvala od pana rozhodčího také potěšila. 

Klubová výstava Knížecí rybník 12.5.2012

I letos jsme se zúčastnili klubové výstavy hovawartů  -  Knížecí rybník u Tábora. Počasí opět ukázalo svůj rozmar. Od rána pršelo a byla zima. Při předvádění psů se naštěstí umoudřilo a jen občas mrholilo. Vystavovali jsem ve třídě otevřené, kde bylo 25 psů.  Posuzovala  nás rozhodčí z Rakouska  Sabine Kerschner.  Dostali jsme známku Výborná.  V neděli jsme se jeli podívat na bonitaci a svod mladých, kterého ze zúčastnil druhý vrh chovatelské stanice Amijon Star.

Pár fotek pro pobavení

S Argem chodíme na různé akce pro děti i pro naši zábavu

 

3.Mezinárodní výstava v Drážďanech 21.4.2012

Poprvé jsme se s Argem zúčastnili zahraniční výstavy a uspěli jsme. Získal  V1, CAC,  Anw. Dt. Ch. VDH,  CACIB. Posuzovala Margit Bothur z Německa. Máme všichni velkou radost z pěkného hodnocení a úspěchu si ceníme.

 

Velikonoční stopařský seminář 

Hoření Paseky

6.4. - 9.4.2012

Opět jsme se  zúčastnili  výcvikového víkendu  zaměřeného  na nácvik stop pod vedením Mirka Pospíšila. Nejprve nás seznámil s teorií pachových prací a pak se každému jednotlivě věnoval a radil při nácviku stop.  Počasí nám moc nepřálo. V sobodu byly přeháňky,  v neděli napadl sníh a celý den chumelilo,  foukal vítr. V pondělí konečně  svítilo sluníčko a tak jsme  si opět zatrénovali na travičce.  Za víkend jsme si našlápli několik stop a znovu zkusili čtverec. V sobotu odpoledne nás navštívila paní Susková z Lukášova a odpovídala na  otázky,  které se týkaly poslušnosti. Celý víkend se  velice vydařil,  sešla se dobrá parta lidiček. Určitě jsme s  Argem nasbírali hodně  zkušeností  a budeme se snažit pokračovat ve stopování dál.

 

Trénink 28.3.2012

Konečně jsme získali nového figuranta pro náš cvičák - Lukáše Krause. Byl krásný den a tak jsme si pěkně potrénovali. Snad již budou obrany pravidelně a nám se s Argem podaří připravit se na zkoušky. Několikrát týdně procvičujeme poslušnost a také jsme začali chodit na stopy.  Mám vždy velkou radost,  když se nám daří a Argo se naučí něco nového.

 

 

Nácvik obran, figurant Lukáš Kraus

Po dlouhé době jsme si vyjeli potrénovat obrany. V Jílovém u Držkova vyrůstá nový cvičák, kam si pozvali figuranta Lukáše Krause. Březnové počasí nám nepřálo, pršelo a byl hrozný vichr. Argovi to nevadilo a pěkně si zakousal. S Lukášem pojedeme v srpnu na letní tábor HW klubu, do té doby si určitě jěště zatrénujeme.

 

 

r.2011

Zkouška BH

Zkouška ZOP

 

Výcvikový víkend Dvůr Králové

červen a září 2011

 

Výcvikový víkend pod Ještědem 

květen a září 2011

Oba víkendy jsme prožili v překrásném prostředí pod Ještědem v penzionu Horka v Hořeních Pasekách. Výcvik byl zaměřen na nácvik stop pod vedením Mirka Pospíšila.

 

 Letní tábor Dvůr Králové - srpen 2011 

Výcvik byl zaměřen na poslušnost, kde se nám věnovala Zuzka Smrčková a na nácvik obran s Markem a Tomášem Urbanovými.

.

 

Obrany rok 2011

 

Rok 2008


Jak jsem se narodil